Profesjonalny druk 3D dla każdego

Ultimaker 3

  • Wolność projektowania
  • Podwójny ekstruder i wodorozpuszczalny support
  • Łatwo wymienne PrintCore'y
  • Zintegrowany ekosystem druku 3D

Ultimaker 3

Teraz możesz prosto połączyć materiał podstawowy z wodorozpuszczalnym materiałem podporowym aby drukować skomplikowane mechanizmy i geometrie. Unikalny system automatycznego podnoszenia niepracującej dyszy zapewnia doskonałe wydruki za każdym razem.

Szybko i łatwo wymienialne PrintCore'y to krótsze przestoje i prostsza obsługa. Ultimaker 3 dostarczany jest z dwoma wersjami PrintCore'ów - AA do materiałów budulcowych oraz BB do materiału podporowego. Różnią się one wewnętrzną geometrią dopasowaną do właściwości materiałów po to aby zminimalizować możliwość zatkania dyszy i poprawić jakość wydruków. W pamięci EEPROM PrintCore'a zapisany jest jego rodzaj i średnica aby drukarka mogła łatwo go rozpoznać i odpowiednio ustawić parametry druku. PrintCore potrafi także powiadomić o wystąpieniu błędów czy problemów zwiększając w ten sposób prostotę użytkowania drukarki.

Ultimaker 3 wyposażony jest w wysoko wydajny i cichy system chłodzenia. Nowe wentylatory osiowe wraz z precyzyjnym kierowaniem nadmuchu poprawiają wydatnie jakość i szybkość chłodzenia wydruku, poprawiają jakość mostków oraz wykończenia i pozwalają na szybsze drukowanie.

Kolorowe diody LED wbudowane w PrintCore'y na bieżąco informują o stanie pracy PrintCore'a i sygnalizują konieczność ewentualnej dodatkowej obsługi.

Podajnik z przekładnią mogą podawać filament z większą siłą i precyzją oraz izolują materiał od ciepła silnika. Umożliwiają też łatwą i szybką wymianę filamentu, pozwalają na regulację siły nacisku w zależności od potrzeb oraz pozwalają także na ręczne wyjęcie czy załadowanie filamentu bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji.

Ultimaker 3 rozpoznaje załadowany materiał i sprawdza czy jest kompatybilny z założonym PrintCore'm. W połączeniu z intensywnie przetestowanymi profilami drukowania w programie Cura system ten zapewnia optymalne parametry drukowania dla uzyskania jak najlepszych rezultatów. Jednocześnie system ten nie ogranicza Cię w żaden sposób przed stosowaniem i testowaniem nowych materiałów innych producentów dostępnych na rynku.

Drukarka wyposażona jest w interfejs WiFi, port Ethernet oraz gniazdo USB dzięki czemu możliwe jest drukowanie zarówno przez sieć jak i bezpośrednio z Pena USB (16GB pen zawarty jest w zestawie). Połączenie przez WiFi lub ethernet z programem Cura pozwala na zdalne wysyłanie projektów do drukowania oraz monitorowanie postępów przez podgląd video z wbudowanej kamery.

Ultimaker 3 - wprowadzenie

Wydrukowane na Ultimaker 3

Ultimaker PVA - jak to działa

Stworzona do ciągłej pracy

Połączenie zaawansowanego systemu rozpoznowania materiału, zoptymalizowanych profili drukowania w programie Cura oraz dopasowanych do materiału PrintCore'ów dało w efekcie idealnie dopasowany, zintegrowany ekosystem przeznaczony do ciągłej, przemysłowej pracy. A to był dopiero początek. Aby skrócić czas wprowadzenia Ultimakera 3 na rynek, z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy stworzyliśmy farmę ponad 20 drukarek które w trybie ciągłym drukowały ulepszoną wersję wieszaka na szpule z filamentem. Powstały w ten sposób system produkcji udowodnił, że Ultimaker 3 jest niezawodny i gotowy do zastosowania w wymagającym środowisku produkcyjnym.

Ultimaker 3

Obszar drukowania
215 x 215 x 200 mm

Ultimaker 3 Extended

Obszar drukowania
215 x 215 x 300 mm
TOP