Ultimaker Cura

Ultimaker Cura odpowiada za przygotowanie Twojego modelu do druku 3D. Początkujący mają przygotowane gotowe profile drukowania, dla zaawansowanych dostępnych jest ponad 200 opcji. A integracja z popularnymi programami projektowymi czyni druk 3D jeszcze prostszym.

Najbardziej zaawansowany program do druku 3D

Ultimaker Cura idealne łączy Twoją drukarkę 3D, materiały i oprogramowanie abyś mógł osiągnąć najlepsze rezultaty.

  • Początkujący mogą skorzystać z gotowych profili drukowania, zaś zaawansowani użytkownicy mają dostęp do ponad 200 ustawień aby drukować jeszcze lepiej
  • Wbudowane profile dla materiałów Ultimaker
  • Pozwala na drukowanie jednocześnie wielu obiektów z indywidualnymi ustawieniami
  • System pluginów integrujących z popularnymi programami projektowymi
  • Obsługa formatów STL, 3MF i OBJ
  • Całkowicie darmowy program OpenSource
  • Idealnie dostosowana do druku dwugłowicowego na Ultimaker 3

Zaprojektuj

Pierwszy krok to model 3D. Upewnij się jedynie, że został wyeksportowany w formacie STL, 3MF lub OBJ - tak aby Ultimaker Cura mogła go otworzyć.

Przygotuj

W kilka chwil Ultimaker Cura potnie Twój model na warstwy i przygotuje go do drukowania. Pozwoli Ci też podejrzeć wynik, skalować obiekt, oraz zmienić mnóstwo parametrów tak jak chcesz.

Wydrukuj

Gotowy do drukowania? Zapisz przygotowany plik lub od razu wyślij go do drukarki Ultimaker 3 bezpośrednio z programu Ultimaker Cura. Wystarczy kliknąć jeden klawisz.

Drukarki i oprogramowanie Ultimaker -
- kompletny ekosystem druku 3D

Ultimaker Cura została zaprojektowana do idealnego połączenia sprzętu, materiałów I oprogramowania I stworzenia w ten sposób kompletnego i spójnego ekosystemu druku 3D. Wszystkie te elementy, w połączeniu ze sobą tworzą jeden z najbardziej użytecznych i łatwych systemów druku 3D dostępnych obecnie na rynku.

Rozszerzana przez społeczność

Ponieważ Ultimaker Cura jest oprogramowaniem typu open source, cały świat może pomóc w jej poprawianiu i ulepszaniu. Zarówno poprzez tworzenie specjalizowanych pluginów jak i zgłaszając poprawki do samego silnika programu. Jesteś programistą i chcesz pomóc? Dołącz do naszej społeczności!

TOP