1. Home
 2. Tech Zone
 3. Rozwiązywanie problemów
 4. Komunikaty błędów
 5. Active leveling correction failed.

Active leveling correction failed.

Aktywne poziomowanie nie udało się.

Błąd może się pojawić jeśli drukarka Ultimaker 3 nie może dokończyć procedury aktywnego poziomowania platformy drukowania. Przyczyn tego problemu może być kilka – poniżej znajdziesz informacje o sposobach ich rozwiązania:

 1. Zanim uruchomisz procedurę aktywnego poziomowania sprawdź poniższe zalecenia:
  • Upewnij się, że drukarka stoi na sztywnej powierzchni i nie będzie poruszała się ani drgała w trakcie poziomowania.
  • Sprawdź czy na końcu dyszy nie pozostały jakieś resztki filamentu, jeśli tak – usuń je. Sprawdź też czy szklana platforma jest czysta i czy nie ma na niej pozostałości po poprzednich wydrukach. Wszelkie resztki mogą spowodować nieprawidłowy pomiar wysokości i w najgorszym przypadku doprowadzić do zatrzymania procedury aktywnego poziomowania.
  • Sprawdź czy nie ma żadnych kawałków filamentu POD szklaną platformą i upewnij się, że mocowania platformy są prawidłowo zamknięte.
  • Sprawdź czy platforma nie jest zbyt luźno zamocowana. Przed rozpoczęciem procedury automatycznego poziomowania, pomiędzy dyszą a platformą powinno być co najmniej 0,5 mm odległości. Dla pewności możesz skręcić trzy śruby poziomujące platformę o jeden cały obrót w prawo – tyle samo każdą śrubę.
  • Sprawdź czy przednia osłona Print Core z wentylatorem w środku jest prawidłowo zamknięta.
  • Upewnij się, że moduły Print Core są całkowicie wsunięte w gniazda i zablokowane na miejscu.
  • Przyczyną problemu mogą być także pracujące w pobliżu inne urządzenia produkujące zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) – np. silniki elektryczne, wentylatory itp.
 2. Powtórz procedurę aktywnego poziomowania. W jej trakcie nie dotykaj drukarki ani nie wkładaj niczego do jej wnętrza – może to spowodować błędny pomiar.
 3. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj najpierw wykonać ręczne poziomowanie platformy a potem ponownie automatyczne. Sprawdź w instrukcji obsługi drukarki jak przeprowadzić poziomowanie ręczne.

Jeśli powyższe porady nie pomogły i nadal występują problemy z automatycznym poziomowanie, skontaktuj się z lokalnym serwisem.

Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?