1. Home
  2. Tech Zone
  3. Rozwiązywanie problemów
  4. Komunikaty błędów
  5. PrintCore taking too long to warm up

PrintCore taking too long to warm up

PrintCore in head slot {1|2} is taking too long to warm up

Rozgrzanie PrintCore trwa zbyt długo

Ten błąd pojawia się gdy drukarka czeka na rozgrzanie PrintCore do zadanej temperatury, ale nie zostanie ona osiągnięta w ciągu 10 minut. Może zostać zgłoszony w trakcie rozgrzewania PrintCore przed rozpoczęciem wydruku lub w jego trakcie.

Upewnij się, że drukarka nie jest narażona po zimne podmuchy powietrza (np. z klimatyzatora) co może mieć bardzo istotny wpływ na temperaturę dyszy. Sprawdź także, czy silikonowa osłona dysz jest prawidłowo zamocowana na miejscu, tak jak jest to pokazane na poniższym zdjęciu:

Bez silikonowej osłony, powietrze wydmuchiwane przez boczne wentylatory chłodzenia wydruku może dodatkowo chłodzić dyszę i spowodować wystąpienie tego błędu.

Błąd “PrintCore in head slot {1|2} is taking too long to warm up” może być także spowodowany problemem z komunikacją pomiędzy elektroniką drukarki a głowicą drukującą. Jeśli drukarka Ultimaker 3 nie jest narażona na podmuchy zimnego powietrza i silikonowa osłona dysz jest na swoim miejscu, zrestartuj drukarkę i natychmiast po jej ponownym uruchomieniu zapisz logi drukarki na dysku USB. 

Aby to zrobić, wybierz z menu drukarki System > Maintenance > Diagnostics > Dump logs to USB / System > Zarządzanie > Diagnostyka > Zapisz logi na USB. Przedtem upewnij się, że w gnieździe USB znajduje się dysk USB na którym logi zostaną zapisane. Skontaktuj się z Twoim dostawcą lub serwisem i prześlij im zapisane logi. Ich analiza ułatwi ustalenie przyczyny powstania błędu.

Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?