1. Home
  2. Tech Zone
  3. Ultimaker 3
  4. Praca z drukarką
  5. Wyświetlacz i menu

Wyświetlacz i menu

Po włączeniu drukarki Ultimaker 3 za pomocą wyłącznika znajdującego się z tyłu, całą obsługę prowadzimy za pomocą obrotowego, naciskanego klawisza po prawej stronie wyświetlacza:

  • Obróć go aby poruszać się po menu lub wskazać opcję
  • Naciśnij aby potwierdzić wybór

Naciśnięcie klawisza jest potwierdzane krótkim dźwiękiem „beep„, natomiast pulsowanie podświetlenia klawisza oznacza że drukarka oczekuje na jakąś Twoją decyzję lub potwierdzenie działania.

Wszystkie niezbędne informacje pokazywane są na wyświetlaczu z przodu drukarki. Zaraz po pierwszym włączeniu, drukarka wejdzie w tryb pierwszej konfiguracji i poprowadzi Cię przez wszystkie niezbędne kroki. Przy każdym następnym uruchomieniu drukarki na wyświetlaczu najpierw pokaże się logo Ultimaker a po chwili główne menu składające się z trzech podstawowych opcji: DRUKUJ, MATERIAŁ/PRINTCORE i SYSTEM.

DRUKUJ

Pozwala na wybranie pliku do drukowania jeśli korzystasz z pena USB. W trakcie drukowania można też tutaj zmienić niektóre opcje i parametry aby uzyskać lepsze efekty.

MATERIAŁ/PRINTCORE

Opcje w tym menu pozwalają na zmianę, załadowanie i wyładowanie materiałów oraz obsługę modułów PrintCore.

SYSTEM

W menu SYSTEM znajdują się wszystkie pozostałe opcje i ustawienia kontrolujące pracę drukarki. Są tutaj dostępne ustawienia sieci, platformy drukowania, głowicy czy oświetlenia a także wszystkie opcje dotyczące konserwacji i czyszczenia drukarki oraz testy diagnostyczne.

Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?