1. Home
  2. Tech Zone
  3. Ultimaker 3
  4. Obsługa i konserwacja
  5. Luzy na wałkach

Luzy na wałkach


Cztery wałki osi X i Y są zablokowane przez kółka zębate. Możliwe jest jednak, że jedno lub więcej kółek zębatych poluzuje się z czasem i przesunie, co w konsekwencji może wpłynąć na poluzowanie prawidłowego osadzenia wałków. W takim przypadku wałki osi X i / lub Y mogą poruszać się w kierunku swoich osi co będzie powodowało problemy z jakością druku.

UWAGA: Zalecamy sprawdzenie luzu wałków co najmniej raz na trzy miesiące.

Start with the right X axle. Place the print head in the back-left corner of the printer to keep it out of the way. Hold the frame of the Ultimaker 3 with one hand, and firmly hold the right X axle with the other. Attempt to move the axle forwards and backwards; do not be afraid to apply too much force.

Sprawdzenie luzu rozpocznij od prawego wałka osi X. Przesuń głowicę drukującą w lewy tylny róg drukarki, aby nie przeszkadzała. Przytrzymaj obudowę drukarki jedną ręką i mocno złap wałek drugą ręką. Spróbuj przesunąć wałek do przodu i do tyłu; nie bój się zastosować dużej siły, ponieważ przesuwasz wałek w kierunku jego osi, nie wygniesz go.

Powtórz to sprawdzenie dla wszystkich pozostałych wałków. Pamiętaj, aby za każdym razem przesuwać głowicę drukującą na przeciwną stronę.

Wałki nie powinny dać się w ogóle poruszyć. Jeśli któryś nich będzie się ruszał, może też dać się zauważyć, że jedno z kółek zębatych będzie stukało o obudowę w trakcie drukowania. W takim przypadku zaleca się skalibrowanie głowicy drukującej.


Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?