1. Home
  2. Tech Zone
  3. Ultimaker 3
  4. Obsługa i konserwacja
  5. Sprawdzenie czystości wentylatora głowicy

Sprawdzenie czystości wentylatora głowicy


Zadaniem wentylatora głowicy (umieszczonego z jej przodu) jest chłodzenie modułów Print Core podczas drukowania. Pomaga to zapobiec nadmiernemu wzrostowi temperatury modułów drukujących.

Wentylator pobiera powietrze z przodu głowicy drukującej i kieruje je w na radiatory modułów Print Core. Intensywny przepływ powietrza czasami może powodować zasysanie cienkich włosków filamentu do wentylatora podczas drukowania. Jeśli kosmyki te zgromadzą się w wentylatorze, mogą go zablokować i uniemożliwić jego wirowanie.

To check the front fan, first gently open the front fan bracket. Blow into the front fan to see if it spins smoothly. If it does not move at all, or stops spinning abruptly, carefully clear any obstructions from the front fan with some tweezers.

Aby sprawdzić czystość tego wentylatora, najpierw delikatnie otwórz przednią osłonę głowicy. Dmuchnij w odsłonięty w ten sposób wentylator, aby sprawdzić czy obraca się płynnie. Jeśli w ogóle się nie porusza lub gwałtownie się zatrzymuje, sprawdź i ostrożnie usuń wszelkie przeszkody za pomocą pęsety.

UWAGA: Upewnij się, że moduły Print Core zostały całkowicie schłodzone oraz sprawdź czy drukarka jest wyłączona przed wykonaniem tej kontroli.

Jeśli po usunięciu wszystkich śmieci, wentylator nadal się nie obraca należy go wymienić na nowy.


Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?