1. Home
  2. Tech Zone
  3. Ultimaker 3
  4. Zaczynamy
  5. Konfiguracja WiFi

Konfiguracja WiFi


Zadania drukowania mogą być wysyłane do drukarki Ultimaker 3 bezprzewodowo za pośrednictwem sieci WiFi. Aby skonfigurować WiFi w drukarce potrzebny będzie komputer lub smartfon.

Konfiguracja WiFi

  1. Poczekaj aż drukarka uruchomi własny hotspot WiFi, może to potrwać około minuty.
  2. Podłącz komputer lub smartfon do utworzonej przez drukarkę sieci WiFi. Nazwa sieci jest pokazywana na wyświetlaczu drukarki.
  3. Po podłączeniu, pokaże się okno „Welcome to your Ultimaker 3”. Dalej postępuj zgodnie z poleceniami – wybierz kraj, nazwę dla drukarki, lokalną sieć WiFi do której chcesz podłączyć drukarkę i na koniec podaj hasło dostępu do sieci. Po zakończeniu konfiguracji okienko zniknie.

UWAGA: Jeśli okno z powitaniem nie pojawi się automatycznie, uruchom przeglądarkę i spróbuj wczytać jakąkolwiek stronę na której nigdy nie byłeś.

Po zakończeniu wpisywania ustawień sieci WiFi, wróć do drukarki aby kontynuować proces pierwszej instalacji.

UWAGA: Konfiguracja niektórych sieci WiFi może powodować problemy z podłączeniem drukarki Ultimaker 3. Jeśli tak się zdarzy, spróbuj powtórzyć proces konfiguracji z innego komputera lub smartfona.

UWAGA: Jeśli pominiesz procedurę ustawiania WiFi, możesz ją zawsze uruchomić od nowa po zakończeniu pierwszej instalacji. Z menu drukarki wybierz opcje System > Network > Run Wi-Fi setup

Aktualizacja firmware

Na zakończenie instalacji, Ultimaker 3 sprawdzi czy ma zainstalowaną najnowszą wersję firmware. Jeśli nowsza wersja będzie dostępna Ultimaker 3 pobierze ją z internetu i automatycznie zainstaluje. Ten proces może zająć kilka minut.


Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?